Blog, Zdrowie

Olej z wiesiołka — jaką formę wybrać?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że do naszego zdrowia należy podchodzić holistycznie. Nie wystarczy jedynie działać objawowo, ale przede wszystkim kluczowe jest znalezienie przyczyny. Na szczęście, jest coraz więcej zwolenników naturalnych metod leczenia, co daje nam nadzieję, że nasze społeczeństwo nie chce już przyjmować tak wiele leków na każdą, nawet najbardziej błahą przypadłość, nie wiedząc nawet, co jest źródłem bólu. Jednym z polecanych ostatnimi czasy sposobów naturalnego wsparcia organizmu (głównie u kobiet), jest olej z wiesiołka. To bogactwo m.in. nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, cynku, selenu czy też wapnia to płynne złoto, o którym powinna pamiętać każda kobieta w swojej codziennej diecie.

Olej z wiesiołka

Chociaż może być stosowany, zarówno miejscowo na skórę, jak i również wewnętrznie, to raczej ta druga metoda jest popularniejsza. Stosowanie oleju z wiesiołka ma pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Ponadto pomaga pozbyć się bólu piersi czy też dokuczliwego zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Co ciekawe, olej z wiesiołka wspaniale detoksykuje organizm, działa przeciwzapalnie, przyspiesza przemianę materii, a także wpływa pozytywnie na układ krwionośny oraz cały profil lipidowy. Jak zatem widzimy, pozytywnych aspektów jest tutaj ogrom i chcąc wspomóc pracę swoich hormonów czy też np. swoją odporność, zdecydowanie warto po niego sięgnąć.

Jaką formę oleju z wiesiołka wybrać

Olej z wiesiołka, podobnie jak np. olej lniany, należy do olejów, które spożywa się na zimno i przechowuje w ciemnej butelce, w lodówce. Warto tego pilnować, gdyż nieodpowiednio przechowywany może przynieść nam więcej szkody niż pożytku (nie kupujmy oleju rafinowanego czy też od niezaufanego sprzedawcy). Można też oczywiście wybrać formę olejowych kapsułek czy tabletek wiesiołka, które są zdecydowanie wygodniejsze w aplikacji – zwłaszcza że nie czuć wtedy specyficznego smaku oleju, który nie każdemu może smakować. Warto jednak pamiętać o prawidłowym przechowywaniu kapsułek, by mieć pewność, że nie ulegną one żadnemu zepsuciu. Dzięki temu, po przyjęciu ich powinniśmy uzyskać upragnione, pozytywnego dla naszego zdrowia efekty.

Jak zatem widzimy, wybór danego rodzaju produktu to jedno, ale kluczową kwestią jest jego jakość, forma przyjmowania oraz sposób przechowywania. Dopiero dbając o te trzy podstawowe aspekty, możemy mieć pewność, że picie oleju z wiesiołka pomoże nam utrzymać jak najlepsze zdrowie oraz wspaniałe samopoczucie każdego dnia.