Blog, Zdrowie

Jakie witaminy zawiera Colostrum Active?

Colostrum Active to suplement diety składający się z młodziwa, czyli wydzieliny produkowanej przez gruczoły mlekowe ssaków. Ta niezwykle cenna substancja zapewnia nienarodzonym jeszcze dzieciom odpowiednie dostawy niezbędnych składników odżywczych, dbając o prawidłowy rozwój i zdrowie na bardzo wczesnym etapie. Colostrum Active jest źródłem olbrzymiej ilości ważnych z perspektywy organizmu składników.

Jakie z nich odgrywają dla ludzkiego organizmu najważniejszą rolę?

Colostrum Active to przede wszystkim doskonałe źródło witamin A, B, C, D i E. Pierwsza odpowiada między innymi za proces widzenia oraz produkcję czerwonych krwinek. Jest bardzo ważna dla ludzkiego organizmu na każdym etapie życia. Ma także wpływ na wzmacnianie całego układu immunologicznego. Witaminy z grupy B wspierają układ nerwowy. Ich zadaniem jest przemiana biochemiczna kwasów tłuszczowych, ale są również ważne ze względu na zapewnianie ochrony błonom śluzowym. Witamina C wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Skutecznie neutralizuje wolne rodniki i odpowiada za dobrą kondycję skóry. Z kolei witamina D bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka, począwszy od regeneracji neuronów, a skończywszy na zbawiennym wpływie na układ mięśniowy. Natomiast witamina E pomaga między innymi w obniżaniu poziomu złego cholesterolu.

Colostrum Active to także skarbnica niebywale istotnych składników, m.in. immunoglobulin, które odpowiadają za zwiększenie odporności na różnego rodzaju infekcji oraz laktoferyny, która pozwala zachować odpowiednią mikroflorę jelitową. Laktoferyna to białko o bardzo silnych właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. W składzie Colostrum Active znajdują się również niezwykle cenne hormony wzrostu, tłuszcze oraz węglowodany. Do najważniejszych minerałów należy zaliczyć magnez, który odpowiada za prawidłową pracą i kondycję układu mięśniowego. Zapobiega wielu niebezpiecznym dolegliwościom, w tym osteoporozie, a także wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Odpowiednia ilość magnezu w organizmie pozwala zniwelować uczucie permanentnego zmęczenia. W składzie colostrum znajduje się również cynk, który odpowiada za sprawność intelektualną oraz potas, który wpływa korzystnie na pracę całego układu nerwowego. Nie należy zapominać o fosforze, który uczestniczy w przewodzeniu bodźców nerwowych. Dostępny na https://colostrumactive.pl/ produkt to bez wątpienia suplement, dzięki któremu będzie można regularnie dostarczać sobie odpowiednich porcji zdrowia.