Blog, Zdrowie

Sklepy z żywnością ekologiczną, które warto znać

Od kilku lat niemal na całym świecie promowane są wszelkiego rodzaju naturalne rozwiązania i ekologiczne produkty. Dzieje się tak, ponieważ wzrasta świadomość konsumentów oraz ich wiedza na temat tego, jaki wpływ jedzenie ma na pracę organizmu. Ludzie pragną zapewniać sobie wszystko to, co najlepsze, dlatego zależy im na wysokiej jakości, zbilansowanej diecie i dostarczaniu sobie optymalnej ilości wszelkich wartości odżywczych. Z tego powodu powstało mnóstwo sklepów ekologicznych, które wychodzą naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

E-naturalnie i Zdrowie Na stole

To dwa internetowe sklepy, które powstały wskutek doświadczeń życiowych założycieli. Twórca pierwszego z nich miewał problemy ze zdrowiem od dziecka, zmagając się często z najróżniejszymi dolegliwościami. Twórczyni Zdrowia Na Stole przez lata nie dbała o to, czym się odżywia, a złe nawyki negatywnie oddziaływały na jej samopoczucie oraz zdrowie. Oboje odkryli, że zdrowa dieta ma na człowieka ogromny wpływ, którego nie sposób przecenić. Mieli okazję sami przekonać się, jak bardzo jadłospis wpływa na jakość i komfort życia, dlatego dzisiaj z pasją prowadzą swoje firmy. W ofercie sklepów znajdują się między innymi naturalne octy owocowe, oleje naturalne, zioła, ekologiczne kosmetyki i środki czystości, a także zdrowe przekąski. 

Super-Racjonalni i Natur Sklep

Super Racjonalni to rodzinna firma, którą tworzy grupa pasjonatów ceniących zdrową dietę i zdrowy tryb życia. Kiedy zorientowali się, jak ważna jest dieta w życiu każdego człowieka, natychmiast odkryli, że w Polsce trudno o wysokiej jakości produkty. To właśnie wówczas postanowili działać w branży. Dziś sprzedają najwyższej jakości octy owocowe, zakwasy, przyprawy, oleje oraz superfoods o właściwościach prozdrowotnych, takie jak spirulina, chlorella i wiele innych. Równie wysoką jakością zarówno pod względem obsługi, jak i produktów, cechuje się Natur Sklep. W jego ofercie znajdują się przekąski, superprodukty, suplementy diety i środki zapewniające oczyszczanie, odchudzanie, odporność czy regenerację. Wielką zaletą sklepu jest darmowa dostawa w przypadku zakupów za kwotę przekraczającą 300 złotych oraz błyskawiczna realizacja wszelkich zamówień.

E-Superfood

E-Superfood powstał w 1990 roku i od tamtej pory zajmuje się detaliczną oraz hurtową sprzedażą naturalnej żywności. Na przestrzeni kilku dekad firma wypracowała sobie doskonałą reputację i zaufanie wielu klientów, którzy szukają najwyższej jakości. Zdobyta przez lata wiedza oraz baczna obserwacja światowego rynku i trendów sprawiają, że w sklepie nieustannie pojawiają się nowości, a każdy produkt wyróżnia się najwyższą jakością, ponieważ firma współpracuje z najlepszymi markami. W ofercie sklepu znajdują się między innymi zdrowe tłuszcze, kiszonki, przetwory, napoje, ziarna, suplementy diety, słodziki, kremy i pasty, a nawet mąki i mieszanki do domowych wypieków.