Blog

Jak dobrać zapach do naszego stylu?

Kiedy potrzebujemy nowego zapachu perfum możemy udać się do perfumerii, znajdziemy tam oczywiście duży wybór, możemy tam sprawdzić jak pachną dane rodzaje perfum.

Najlepszym pomysłem będzie sprawdzenie perfum na naszej skórze. Pamiętajmy że perfumy łączą się z naszym indywidualnym zapachem, dlatego każdy z nas może nieco inaczej czuć perfumy na własnej skórze. Oczywiście pamiętajmy aby nie sprawdzać zbyt wielu zapachów naraz. Możemy zatem rozpylić perfumy na nadgarstkach, czy też na zgięciu łokcia.

Jak dobrać zapach do naszego stylu?

W jaki sposób tworzone są unikalne zapachy?

Zapach jest niewidzialną częścią naszej garderoby, pomaga budować nasz wizerunek oraz styl, dlatego też warto wybrać perfumy uważnie. Możemy na to poświęcić nieco więcej czasu, w ciągu kilku dni wypróbować różne zapachy aby znaleźć ten, który będzie najlepiej dla nas pasował. Możemy sprawdzić zawartość perfum, sprawdzić jakie nuty zapachowe w nich występują, dzięki czemu możemy poszukiwać przykładowo nut świeżych takich jak cytrusy czy kwiaty. Z pewnością będą do odpowiednie perfumy na okres letni oraz wiosenny, będą one świeże i bardzo uniwersalne.

Oczywiście wykorzystywane są różne zapachy, mogą być do także nuty drzewne czy piżmo. Oprócz naturalnych substancji zapachowych obecnie wykorzystuje się także wiele zapachów otrzymywanych sztuczne. Aby stworzyć dużą partię perfum o tym samym zapachu najczęściej wykorzystuje się nuty otrzymywane w laboratorium, ponieważ nuty otrzymywane naturalnie mogłyby się od siebie nieco różnić. Osoby które zajmują się komponowaniem perfum z pewnością wiedzą jakie zapachy będą do siebie pasowały, jak osiągnąć najlepszy efekt wybierając poszczególne zapachy. Dzięki temu każdy zapach oferowany w drogerii czy w perfumerii jest na swój sposób wyjątkowy.

Obecnie dostępne są różnego rodzaju zamienniki znanych perfum, możemy wykorzystać je w celu przetestowania danego zapachu. Oczywiście możemy wykorzystać testery z perfumerii, jednak jeżeli chcemy testować zapach przez kilka dni będzie to niepraktyczne. Dlatego możemy wykorzystać przykładowo versace versace. Jest to zamiennik znanych perfum Beyonce Pulse, który charakteryzuje się podobnym zapachem, jest jednak dużo tańszy.