Blog, Handel

Gdzie kupić wypełniacze do paczek?

Wypełniacze to uniwersalne akcesoria do zabezpieczania towarów podczas transportu. Doskonałe właściwości amortyzujące wypełniaczy skutecznie łagodzą wstrząsy występujące podczas transportu, dzięki czemu towar jest dobrze chroniony. Przy wyborze wypełniacza do opakowań warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, do czego ma on służyć i jaki rodzaj produktu ma ochronić. Na przykład, jeśli wysyła się elektronikę lub kosmetyki, dobrym wyborem są poduszki powietrzne, a jeśli pakuje się odzież, warto zainwestować w papier wypełniający.

Ekologiczny wypełniacz

Ochrona środowiska naturalnego jest dla wielu osób niezwykle ważna, dlatego warto inwestować nie tylko w najlepsze wypełniacze do tektury, ale również w takie, które są w pełni biodegradowalne. Skrobiowy wypełniacz to ekonomiczny i trwały produkt, który chroni zawartość każdej paczki. Jest łatwo rozpuszczalny w wodzie i może być kompostowany. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością i może być stosowany jako materiał wypełniający do małych i dużych pudełek. Najczęściej używany do pakowania elektroniki i obuwia.

Wypełniacze papierowe

Przesyłki zawierające wypełniacze papierowe są również traktowane jako tzw. ekoprzesyłki. Pudełko zawiera wyłącznie wysokiej jakości, wytrzymały papier. Tego typu wypełnienie może klasycznie przybrać postać szarego papieru. Jednak warto też użyć czegoś, co nie tylko ochroni opakowanie przed uszkodzeniem, ale także tworzy wyraźny związek z daną marką lub firmą. Papierowy wypełniacz może zawierać logo firmy lub jakieś odniesienie do niej.

Poduszki powietrzne

Przesyłki najczęściej wymagają specjalnego opakowania. Oprócz folii bąbelkowej, która zabezpiecza towar przed uszkodzeniem, jako materiału opakowaniowego warto zastosować specjalne poduszki powietrzne. Występują one w kilku rozmiarach, a ich materiał jest na tyle lekki, że nie czuć dodatkowego obciążenia paczki. Co ważne, może być używany wielokrotnie i nie ulega łatwo uszkodzeniom. Pudełko jest szczelnie w środku wypełnione, aby zapobiec przesuwaniu się towaru podczas transportu. Podczas transportu delikatnych przedmiotów, takich jak szkło, najlepszym zabezpieczeniem jest właśnie zapakowanie poduszek powietrznych do środka.

Gdzie można kupić wypełniacze do paczek?

Wypełniaczy do paczek jest wiele rodzajów, od zwykłego papieru po różne folie bąbelkowe, skropaki, poduszki powietrzne i inne. Takowe wypełniacze do paczek można z łatwością znaleźć w internecie lub w sklepach stacjonarnych. W przypadku, gdy prowadzi się firmę i wysyła się dużą ilość paczek, warto wyposażyć się w tego typu produkty i kupić je w hurtowni, dzięki czemu uzyskać można atrakcyjną cenę.