Biznes, Blog

Agrosar czy Roundup — który środek wybrać?

Agrosar 360 SL to herbicyd o działaniu układowym, zawierający substancję czynną, którą ma również preparat Roundup, czyli glifosat. Jest to środek totalny, który zostaje pobrany przez zielone części rośliny. Po przemieszczeniu się do wnętrza rośliny i dotarciu do części podziemnych powoduje jej zamieranie. Efekt działania środka jest zauważalny po około 7 dniach, natomiast całkowite obumarcie chwastu następuje w ciągu 14-21 dni. Największą wydajność środka osiąga się podczas przeprowadzania oprysku przy wysokiej temperaturze i wilgotności.

Gdzie stosować glifosat?

Agrosar oraz Roundup mogą być wykorzystywane przy różnorodnych uprawach; w przypadku rolników najczęściej są stosowane w pszenicy ozimej oraz w rzepaku ozimym — po zbiorze roślin uprawnych oraz przed rozpoczęciem upraw pożniwnych. Ma to na celu zwalczenie perzu właściwego i innych chwastów — przed kolejnymi zasiewami. Agrosar można stosować także w sytuacji, gdy występuje duże nasilenie chwastów uniemożliwiających zbiór plonów, lub gdy stan uprawy nie pozwala, na osiągniecie w sposób naturalny fazy dojrzałości rzepaku, lub pszenicy. Agrosar jest również popularny i powszechnie stosowany w ogrodach, działkach, terenach wokół domu, czy przy płotach i żywopłotach, gdzie całkowicie zwalcza niepotrzebne i uporczywe chwasty. Środek można zastosować również przy odchwaszczaniu dróg dojazdowych, czy kostki chodnikowej, co jest bardzo popularną praktyką.

Oba produkty są również przeznaczone do stosowania w uprawach sadowniczych, takich jak: agrest, aronia, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, grusza, brzoskwinia, czereśnia, morela, śliwa, wiśnia, jabłoń. Agrosar należy stosować w dawce aż 8 litrów na hektar. Trzeba to robić na zielone chwasty, od wiosny do jesieni, czyli w czasie ich intensywnego wzrostu. Jeżeli mamy problem z chwastami wieloletnimi, typu skrzyp polny, użycie produktów Agrosar i Roundup warto wzmocnić o jeszcze jeden produkt z palety Ciech Sarzyna — Chwastox Extra 300 SL. Taka mieszanka spowoduje destrukcję chwastów w bardzo szybkim tempie.

Środki są stosowane również w szkółkach leśnych, na sadzonki drzew liściastych oraz iglastych, w celu zwalczenia chwastów zielnych. krzewiastych i drzewiastych. Istotne jest, żeby w tym przypadku stosować je maksymalnie do 1 metra wysokości sadzonki.

Jaki preparat jest lepszy?

Środki Agrosar 360 SL i Roundup znajdują swoje zastosowanie w wielu uprawach sadowniczych, rolnych oraz przy domowych obejściach. Są niezbędną pomocą dla rolników oraz ogrodników. Warto zaznaczyć, że na polu, gdzie zastosowano środek Agrosar 360 SL, bądź Roundup, można uprawiać wszystkie rośliny. Trzeba pamiętać jednak, że powinno się to zrobić nie wcześniej niż po ok. 7 dniach od zastosowania środka.

Jeśli chodzi o koszty, bardziej opłacalnym wyborem jest zakup środka Agrosar 360 SL. Różnica w cenie może sięgać aż 40% w zależności od punktu zakupu, a zakres zastosowania jest bardzo zbliżony; także efekty są równie satysfakcjonujące dla użytkownika. Sprawia to, że klient, który kupuje duże ilości glifosatu, może więc zaoszczędzić poprzez kupno Agrosaru.