Blog

Dekoracyjne płytki wzorzyste na ściany i podłogi

Jeśli masz pomysł aranżacji wnętrza, jeśli chodzi o dekorowanie, i lubisz eklektyczny styl, możesz zdecydować się na unikalne wzorzyste płytki.

W ofercie producenta Peronda znajdziesz płytki w wielu kolorach z wzorami geometrycznymi, roślinnymi, fantazyjnymi, patchworki oraz mozaiki, również płytki postarzane, dzielone w wielu rozmiarach. Możemy w ten sposób zaprojektować piękne wnętrza, z oryginalnymi podłogami i ścianami, które będą prawdziwą ozdobą mieszkania czy domu.

Dekoracyjne płytki wzorzyste na ściany i podłogi

Jak zastosować płytki z wzorami w pomieszczeniach?

Najlepiej jest używać oszczędnie wzorzystych płytek, aby zbytnio nie przytłoczyć pomieszczenia. Mając to na uwadze, musisz zwracać uwagę na płytki, które uzupełnią twój wybór płytek z wzorem. Najlepiej sprawdzą się do tego płytki o gładkiej fakturze i w pasującej kolorystyce, dla eleganckiego i spójnego efektu końcowego. Płytki w małych formatach i mozaikowe świetnie nadają się do małych przestrzeni i pomieszczeń. Niewielkie przestrzenie ścian, wnęki, miejsca pomiędzy szafkami, można wypełnić czymś interesującym, mogą to być mniejsze płytki z pięknymi wzorami, które sprawią, że nawet najbardziej pospolita przestrzeń będzie wyglądać bajecznie.

Wybrana płytka ze wzorem mozaiki może być cechą charakterystyczną w pomieszczeniu, ale nie musi nadmiernie się wyróżniać czy odstawać od stylu reszty dekoracji i wykończeń. Warto wybrać kolory kafelków, które pasują do ogólnego motywu kolorystycznego danego wnętrza, uzupełnić je płytkami gładkimi w podobnej kolorystyce, aby osiągnąć zamierzony efekt dekoracyjny i nie przytłoczyć nazbyt pomieszczenia.

W ofercie producenta Peronda znajdziemy również płytki imitujące deskę drewnianą, które można położyć na podłogach w pomieszczeniach wilgotnych czy z dużym ruchem pieszym bez obaw o uszkodzenia. Pełną ofertę płytek można zobaczyć na stronie https://e-plytki.eu/czarne-plytki-jako-ciekawy-akcent-w-naszym-mieszkaniu, możemy dobrać płytki do wielkości pomieszczenia, płytki na ściany i podłogi, urządzić mieszkanie czy dom w takim stylu, jaki najbardziej nam się podoba. Użycie płytek wzorzystych może wprowadzić nieco charakteru do wnętrza, możemy również z takich płytek układać dekory na ścianach lub podłogach, dzielić pomieszczenia na strefy.