Blog

Procesjonalne biuro księgowe w Wielkiej Brytanii

Osoby, które chciałyby założyć firmę w Wielkiej Brytanii, mogą obecnie skorzystać z formy samozatrudnienia, gdzie podatki wyliczone są na podstawie progów 0%, 20% oraz 40%.

Firmę można prowadzić na zasadzie spółki Limited, gdzie podatek dochodowy wynosi 19%. Warto pamiętać, iż w Wielkiej Brytanii obowiązuje wysoka kwota wolna od podatku, która wynosi obecnie 12500 funtów. Wielu Polaków, którzy pracują w Wielkiej Brytanii, dąży zatem do założenia własnej działalności gospodarczej.

Procesjonalne biuro księgowe w Wielkiej Brytanii

Polski księgowy w Londynie

W Wielkiej Brytanii obowiązek rejestracji VAT dla działalności gospodarczej występuje od kwoty 85000 L w skali roku podatkowego. Można oczywiście zarejestrować VAT dla firm z mniejszymi obrotami, zatem osoby, które chcą rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wielkiej Brytanii, mogą skorzystać z różnych form założenia działalności. Oczywiście mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa finansowego, biura rachunkowe mogą prowadzić księgi, wszelkiego rodzaju rozliczenia, wyliczać kwoty podatku czy też innych składek.

Obecnie wielu Polaków zakłada działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, mogą skorzystać z usług biur rachunkowych, w których mogą rozmawiać po polsku. Jest to bardzo duże ułatwienie zwłaszcza na początku, kiedy osoba rozpoczynająca działalność nie jest obeznana systemem podatkowym, wówczas w języku polskim lepiej zrozumie zasady prowadzenia firmy. Biura rachunkowe pomagają także w dobraniu odpowiedniej formy prowadzenia działalności, pomagają załatwić także różnego rodzaju formalności. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy martwić się o sprawy związane z rachunkowością, biuro załatwi wszystkie formalności.

Pracownicy biura rachunkowego mogą także doradzić w wielu sprawach związanych z finansami oraz biznesem, stworzyć biznesplan, pomoc w uzyskaniu kredytu, pomóc w przygotowaniu dokumentacji dla różnych celów związanych z prowadzeniem działalności. Szczegółową ofertę możemy znaleźć na stronie https://cblfinance.co.uk, z pewnością osoby, które chcą założyć firmy lub też prowadzą już działalność na terenie Wielkiej Brytanii, mogą skorzystać z usług profesjonalnego biura księgowego.