Biznes

Interaktywne transmisje na żywo

Transmisja wideo na żywo może być bardzo dobrym pomysłem na reklamę towarów czy też usług.

Możemy skorzystać z różnych platform, takich jak przykładowo YouTube czy też Facebook Live. Zaletą wykorzystania z Facebooka jest możliwość docierania do osób skupionych wokół naszego fanpage’a, strony naszej firmy w największym medium społecznościowym. Facebook oferuje także wiele dodatkowych narzędzi, które oferują narzędzia interakcji z odbiorcami streamingu.

Interaktywne transmisje na żywo

Konfiguracja wideo na platformie Facebook Live

Na platformie Facebook Live możemy znaleźć przycisk, który pozwala na stworzenie transmisji na żywo, mamy możliwość wybrania miejsca, w którym zostanie opublikowany streaming. Wybieramy także źródło wideo, będzie to kamera wideo, warto zwrócić uwagę, że często osoby, które chcą uzyskać wysoką jakość streamingu, korzystają z dodatkowej kamery oraz mikrofonów, w tym przypadku należy wybrać prawidłowe urządzenie. Wideo należy odpowiednio zatytułować, ale zgodnie z treścią, która będzie prezentowana, poruszanym tematem. Przed rozpoczęciem transmisji na żywo dla użytkowników warto przetestować transmisję, sprawdzić działanie kamery, mikrofonu, aby upewnić się, że relacja wideo będzie posiadała odpowiednie parametry.

Ważnym elementem prezentowania treści na żywo może być zaangażowanie widzów, w tym przypadku możemy uruchomić czat, na którym będą zadawane pytania. W ten sposób możemy również odpowiadać na pytania, niekiedy transmisje na żywo mogą obsługiwać dwie osoby. Dodatkowo ważne mogą być także treści interaktywne, linki umieszczane na czacie, które będą prowadziły do naszej oferty. Należy pamiętać, że wideo po transmisji na żywo można dodatkowo opublikować w różnych mediach, w tym przypadku warto wykonać edycję, często dobrym pomysłem będzie podzielenie także wideo na części tematyczne.

Obecnie coraz więcej firm korzysta z możliwości, jakie daje facebook transmisja na żywo to szybki sposób, aby dotrzeć do dużej grupy osób zainteresowanych naszą ofertą. Będą to użytkownicy skupieni wokół naszej grupy, strony na Facebooku, możemy także wykorzystać możliwości płatnej reklamy, która pozwala na określenie szczegółów grupy odbiorców, do której będziemy ją kierowali.