Blog

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego

Jeśli chcemy uciec od zgiełku miasta, odpocząć aktywnie na łonie natury, obejrzeć wiele atrakcji i zabytków, możemy wybrać się na weekend lub dłuższy pobyt do Kazimierza Dolnego, miasteczka położonego nad Wisłą.

W samym Kazimierzu i okolicach z pewnością znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć.

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego

Domki do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

W Kazimierzu nad Wisłą zobaczymy wiele dobrze zachowanych zabytków, baszta, ruiny zamku, brukowany rynek ze studnią pośrodku, kamienice i spichlerze to jedne z nich. Wiele zabudowań miasteczka pochodzi z XVI wieku, natomiast zamek i baszta z czasów króla Kazimierza Wielkiego, z XIV wieku. Warto również odwiedzić mały rynek, gdzie również znajdziemy wiele ciekawych zabudowań, w miasteczku jest wiele sklepików i kramów z pamiątkami, galerie sztuki pełne są obrazów i wyrobów rękodzielniczych okolicznych artystów.

Wybierając się do Kazimierza Dolnego znajdziemy liczne oferty baz noclegowych, będą to hotele, pensjonaty, pokoje i domki do wynajęcia. Z pewnością wynajęcie domku dla całej rodziny czy grupy znajomych będzie świetnym rozwiązaniem, możemy liczyć na komfortowe warunki, wiele miejsca dla wszystkich, salon z aneksem kuchennym, prywatny ogród. Goście znajdą wiele atrakcji, a także ciszę i spokój w ośrodku wypoczynkowym Moje Miejsce Kazimierz, który oferuje komfortowe i wygodnie urządzone domki, dostępne przez cały rok. Ośrodek jest przyjazny dla dzieci i zwierząt, zatem cała rodzina może odpoczywać wspólnie, zwiedzać malownicze okolice Kazimierza Dolnego i pobliskich miejscowości.

Jeśli odwiedzamy kazimierz dolny domki do wynajęcia to odpowiednia baza noclegowa dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Domki są ogrzewane, dostępne przez cały rok, możemy zatem wybrać się na urlop czy weekend do Kazimierza Dolnego o dowolnej porze roku. Zimą możemy skorzystać z pobliskich stoków narciarskich, latem organizowane są liczne festiwale filmowe i muzyczne, możemy również zwiedzać okolicę na rowerze, chodzić po wąwozach lessowych, odwiedzić okoliczne winnice. Z pewnością w Kazimierzu Dolnym i okolicach nie zabraknie dla nikogo atrakcji.